Ciężka sytuacja finansowa Polaków w 2021

Ciężka sytuacja w naszym kraju zmusza miliony rodaków do tego by coraz częściej odwiedzać nie tylko banki, ale inne instytucje finansowe w poszukiwaniu pomocy. Niestety oferowane w Polsce zarobki nijak mają się do europejskich cen, które nierzadko przewyższają koszty tych samych towarów bądź usług oferowanych w Niemczech, Anglii czy we Francji. Choć w naszym kraju żyje się ciężko, a wielu z naszych rodaków zdecydowało się wyjechać w poszukiwaniu lepszego jutra do innych krajów, to jednak ci którzy zostali muszą sobie jakoś radzić.

Czasami trzeba wziąć kredyt gotówkowy, czasami trzeba znaleźć dodatkowy etat, tak by poradzić sobie z niełatwą sytuacją panującą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Dzisiaj na szczęście nie ma problemu z tym by uzyskać kredyt gotówkowy na dowolną kwotę – możemy pożyczać zarówno 100 000 zł na zakup auta jak również kilkadziesiąt złotych, w tak zwanych chwilówkach, tylko po to by sfinansować naprawę telefonu komórkowego. Wszechobecne i łatwo dostępne kredyty gotówkowe stały się ratunkiem dla Polaków, którym nie starcza „od pierwszego do pierwszego”.

Choć są one tymczasowym rozwiązaniem finansowych kłopotów, to należy jednak zauważyć, że regularne pobieranie kredytu gotówkowego może spowodować wpadnięcie w tak zwaną spiralę kredytową, z której jest się bardzo ciężko wydostać. Kolejne kredyty gotówkowe napędzają się wzajemnie, powodują, że aby spłacić zaciągnięty dług zadłużamy się w kolejnych firmach i tak koło się zamyka. Dochodzimy do momentu w którym nie jesteśmy w stanie spłacić kolejnych kredytów lub następne pożyczki są niemożliwe ze względu na odmowę banku. Często korzystamy wtedy z chwilówek lub innych „lichwiarskich” propozycji, gdzie owszem otrzymamy pożyczkę gotówkową, jednak procent jaki zostanie naliczony do naszych odsetek jest wręcz zabójczy i nie będziemy potrafili go spłacić.

Ciężko powiedzieć czy kredyt gotówkowy to dobre rozwiązanie dla borykających się z problemami ludzi – chwilowo rozwiązuje wszak problemy, ale może przysporzyć jeszcze większych kłopotów.

Cookie Consent with Real Cookie Banner