foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Hasło 2016/2017: POMAGAJĄC INNYM, POMAGAMY SOBIE

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej

POMAGAJĄC INNYM, POMAGAMY SOBIE

ciz

Szkoła uczestniczyła w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"

współfinanowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

cizLog2

 

 

Logowanie

Statystyka

Odsłon artykułów:
185402

Przechwytywanie

1

   Święto Edukacji Narodowej powszechnie zwane Dniem Nauczyciela obchodziliśmy 11 października 2017r.. Tego dnia święto swoje obchodzili nie tylko nauczyciele ale również uczniowie.

  Po złożeniu życzeń nauczycielom i pracownikom szkoły, uczniowie klas pierwszych przyjęci zostali w poczet społeczności szkolnej, otrzymując tablety ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lubinie.

 IMG 6610

W dniu 21 września 2017 zostały przeprowadzone w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej wybory uzupełniającego do Samorzadu Uczniowskego na rok szkolny 2017/2018.

Wybory przeprowadzone zostały zgodnie z regulaminem i bez zakłóceń, a w skład komisji wchodzili:

  1. Musiatowicz Beata – przewodniczący
  2. Magdalena Ostrowska - członek
  3. Angelika Podstawka – członek

Skad Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018 przedstawia się następująco:

  1. Martyna Werner
  2. Filip Pernak
  3. Grzegorz Zięcik
  4. Martyna Honc
  5. Marek Kowalewski
  6. Sylwia Małyszka

 

IMG 6643

W dniu 21 września 2017r.  uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świata 2017”, które w tym roku zorganizowane zostało pod hasłem przewodnim ”Nie ma śmieci – są surowce”’.

 

IMG 6589

Dnia 4 września 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej uroczyście powitano nowy rok szkolny 2017/2018. Podczas apelu inauguracyjnego uczniowie starszych klas przywitali dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, a w szczególności koleżanki i kolegów z klas pierwszych.

Pani Dyrektor Ewa Janiszewska podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego życzyła uczniom samych najlepszych ocen, wielu sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do celów. Nie zabrakło również życzeń cierpliwości, wytrwałości oraz sukcesów w życiu zawodowym dla nauczycieli, dla których dzień ten oznacza początek ciężkiego, pełnego roku pracy.

Początek września to jednak także ważny czas zapisany w historii świata. Dokładnie 78 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa. W tym czasie nauka prowadzona była w podziemiu, a dzieci i młodzież za chęci do zdobywania wiedzy były karane.

 

ZSPwR gazeta bezlogo

plaktatrc3

IMG 2285

 

7 czerwca 2017r. w Warszawie   odbyła się ważna  dla szkoły uroczystość podpisania przez ministra Krzysztofa  Jurgiela porozumienie w sprawie przyjęcia ZSP w Rudnej. W obecności podsekretarza stanu Rafała Romanowskiego  dokumenty  podpisali  przedstawicieli  powiatu lubińskiego  starosta  Adam Myrda , członek zarządu Piotr Midziak . Na spotkaniu obecni byli poseł Krzysztof Kubów oraz dyrektor szkoły Ewa Janiszewska.

Nasza szkoła dołączy do 47 szkół resortowych , które stały się już  prężnymi ośrodkami  edukacji rolniczej, z wykwalifikowaną kadrą fachowców i nowoczesnym wyposażeniem dydaktycznym , dającym możliwość dobrego przygotowania zawodowego.

 

IMG 6491

W dniu 23czerwca 2017 po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy uczniów i nauczycieli nadszedł czas podsumowania i refleksji.  Koniec roku szkolnego to dla jednych promocja do następnej klasy, a dla absolwentów klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej, to czas zamknięcia kolejnego etapu w życiu i pożegnania się z naszą szkołą.

Doceniając całoroczną pracę w roku szkolnym 2016/2017 życzymy wszystkim udanych, słonecznych a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!!!

 

IMG 6350

     W dniu 13.06.2017r. odbyło się uroczyste podsumowanie pracy Szkolnego Klubu Wolontariusza w roku 2016/2017. W tym dniu  swoją obecnością zaszczycili nas: pan Krzysztof Kubów – Poseł na Sejm, pani Jadwiga Musiał – Przewodnicząca Rady Powiatu, pan Piotr Midziak – Członek Zarządu Powiatu Lubińskiego, ksiądz Jan Pazgan, pan Michał Hajtko – były prezes Ośrodka Alzheimerowskiego w Ścinawie, Alina Jurkowska – Przewodnicząca Rady Rodziców. Zaproszenie przyjął również Klub Wolontariusza  z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudnej. Uroczystość przebiegła w milej atmosferze, wolontariusze zaprezentowali fragment programu artystycznego, który był przygotowywany dla podopiecznych Ośrodka Alzheimerowskiego w Ścinawie. Po słowach podziękowania ze strony zaproszonych gości za współpracę, najaktywniejsi wolontariusze zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Lubinie i Radę Pedagogiczną naszej szkoły.

 

IMG 6342

            W czerwcu zakończyła się III edycja Programu Edukacyjnego „Uczymy się ratować życie – pomoc przedmedyczna” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Lubińskiego.

            Dnia 9 czerwca 2017r. Przeprowadzona została Olimpiada Pierwsza Pomoc Przedmedyczna, a naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy pierwszej tj.  Andżelika Hynek, Michał Krutak, Maciej Sławski.

Plakat1 Large

 

bezpieczna

nhef-podstawowy-bialy-pl

naklejka

nasza szkola

Online

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Rights Reserved.