Dnia 18 marca 2019 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne pt. "Dowód miłości". Miały one na celu ukazanie różnic w pojmowaniu miłości przez dziewczęta i chłopców. W trakcie zajęć wyświetlone były dwa filmy edukacyjne oraz odbyła się dyskusja.

Dnia 6 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły Martyna Honc i Filip Lechwar uczestniczyli w II etapie ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych " Poznaj swoje prawa w pracy", którego organizatorem była Państwowa Inspekcja Pracy.

W konkursie brali udział uczniowie szkół uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. Celem konkursu było popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy dotyczącej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, legalności zatrudnienia oraz innej pracy zarobkowej.

UWAGA !!!

INFORMUJEMY, ŻE W DNIU 2 MARCA 2019R.
O GODZINIE 9.00

ROZPOCZYNAJĄ SIĘ ZAJĘCIA KURSU KWALIFIKACYJNEGO
RL.03 – „PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ”

PLAN ZAJĘĆ ZNAJDUJE SIĘ W ZAKŁADCE „PLANY ZAJĘĆ-ZAOCZNI”

20190123 123619

16 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. Turniej odbył się w dwóch kategoriach - dziewcząt i chłopców. Z dziewczyn najlepsza okazała się Dagmara Gorczakowska, a wśród chłopców – Patryk Kozarek. Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom gratulujemy sukcesów i sportowej postawy.

W dniu 20.02.2019r. uczniowie klasy I Technikum wzięli udział w szkoleniu, które odbyło się w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubinie. Pracownik Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu zapoznał uczniów z przepisami prawa w zakresie bezpieczeństwa w rolnictwie.

Powiatowy lekarz weterynarii przedstawił zagadnienia związane z ASF oraz ptasią grypą a przedstawiciel DODR Lubin zapoznał uczniów ze zmianami w dopłatach bezpośrednich dla rolników.

Wszystkie poruszane na szkoleniu aspekty w znaczny sposób podwyższą poziom wiedzy uczniów z przedmiotów zawodowych.

IMG 20190214 100235 resized 20190214 112132632
Dnia 14.02.2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji otwartej pt. "Świadomy konsument". Tematykę związaną z prawidłowym odżywianiem przybliżyła nam pani Joanna Gomulicka pracownik ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubinie. Celem ogólnym zajęć było podniesienie świadomości młodzieży w zakresie tematyki praw i obowiązków konsumenta, właściwego odżywiania, prawidłowego odczytywania napisów umieszczanych na opakowaniach czy też znajomości procedur reklamacyjnych.

Dnia 21 stycznia w naszej szkoły dla wszystkich uczniów i nauczycieli odbyła się otwarta lekcja pt. "Żyj zdrowo", którą przeprowadziła Pani Monika Świerbutowicz i Beata Musiatowicz. Celem lekcji było omówienie czynników takich jak: aktywność fizyczna, unikanie używek, higiena psychiczna i zdrowe odżywianie, które mają znaczący wpływ na styl naszego życia i nasze zdrowie. Uczniowie nie tylko słuchali prowadzących, ale również uczestniczyli w dyskusji i pracowali z otrzymanymi kartami pra

cy.

Dnia 17.01.2019r. w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta prowadzona przez panią Marlenę Cieślak i Ritę Kondratiuk. Tematem zajęć było “Zjawisko przemocy i zachowań agresywnych”. W atmosferę tematu pozwolił się się nam wczuć film pt. “Jak powstrzymać nękanie”. Przygotowana prezentacja multimedialna pozwoliła na szersze omówienie tematu i uzmysłowienie uczniom problemu przemocy z którą niejednokrotnie spotykamy się na codzień. Uczniowie mieli możliwość integracji poprzez pracę zespołową związaną w obrębie problemu agresji i sposobów radzenia sobie z nią.

16 stycznia 2019r. uczniowie klasy II Technikum w zawodzie technik agrobiznesu wzięli udział w szkoleniu nt. „Ochrona wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych zgodnie z Prawem Wodnym”. Szkolenie przeprowadziła pani Magdalena Charytanowicz – pracownik Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

Uczniowie mięli możliwość pogłębienia swojej wiedzy z obszaru tematycznego związanego z ich przyszłym zawodem.

Dnia 09.01.2019 roku pięciu uczniów  naszej szkoły wzięło udział w pierwszym etapie  Ogólnopolskiego  Konkursu "Bliżej pszczół", którego organizatorem jest  Katolicki Uniwersytet Lubelski.  Głównym celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do obserwowania życia pszczół, ich zwyczajów, zaczerpnięcia wiedzy na temat roślin miododajnych i pszczelarstwa oraz uświadomienia roli produktów pszczelich dla zdrowia człowieka.

Do konkursu nasi uczniowie przygotowywali się poprzez udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Nasze pszczoły”, które wielokrotnie prowadził Pan Zbigniew Smoła. Inną formą wspomagającą zdobywanie tej wiedzy było czytanie podręczników edukacyjnych i rozwiązywanie zadań.

Plakat nowy

Copyright © 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Rights Reserved.