foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej

SZKOŁA NOWYCH MOŻLIWOŚCI

ciz

Szkoła uczestniczyła w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"

współfinanowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

cizLog2

 

 

Logowanie

Statystyka

Odsłon artykułów:
261707

image001

   Z przyjemnością pragniemy poinformować, że uczniowie naszej szkoły, uczący się w zawodzie kucharz, zakwalifikowali się do Czwartej edycji konkursu: Wyzwanie MAKRO Chefa!

   Uczniowie będą musieli przygotować konkursową potrawę kuchni regionalnej mając do dyspozycji m.in. udziec cielęcy, ser kozi, szpinak i ćwikłę. Życzymy powodzenia i połamania noży

IMG 0702

   Dnia 17 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty pt.: „Dodatki do żywności i ich znaczenie dla zdrowia”. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się jak należy odczytywać informacje zawarte na etykiecie produktu spożywczego. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza wpłynie na zwiększenie świadomości konsumenckiej naszej młodzieży.

 

IMG 0585

   15 maja w naszej szkole odbył się Festyn „Zdrowo i sportowo”, który był podsumowaniem projektu szkolnego „Szkoła nowych możliwości”, a zarazem promocją naszej szkoły. Impreza dedykowana była w szczególności przyszłym absolwentom gimnazjów i szkół podstawowych. Gościem honorowym była Natalia Czerwonka – polska łyżwiarka szybka, srebrna medalistka olimpijska z Soczi, która udzieliła obszernego wywiadu i opowiedziała o swoich sukcesach i trudach pracy sportowca.

 Ratownicy z Maltańskiego Legionu uczyli młodzież pierwszej pomocy przedmedycznej
a przedstawiciel Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Lubinie przeprowadził dla młodzieży konkurs pt. „Wolni od uzależnień”.

Firma Handlowa z Legnicy udostępniła także do pokazu nowoczesny ciągnik.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko gdzie uczniowie naszej szkoły w zawodzie kucharz przez cały czas trwania Festynu przygotowywali zdrowe koktajle, sałatki owocowe i kanapki, które można było degustować.

   Festyn przebiegał w bardzo miłej atmosferze i mamy nadzieję, że zachęciliśmy naszych młodszych kolegów do skorzystania z oferty kształcenia w naszej szkole.

Imprezę uświetniły władze powiatu, gminy Rudna i przyjaciele naszej szkoły z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu oraz z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Rudnej.

  

IMG 0517

  13 maja 2019r. uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie technik agrobiznesu wzięli udział w szkoleniu pt. „ Nowa formuła hybrydowego nawożenia roślin uprawnych w doświadczeniach produkcyjnych”. Zagadnienia, które poruszane były na szkoleniu to m.in. obniżenie kosztów produkcji roślinnej w obszarze nawożenia, prowadzenie nawożenia w warunkach suszy czy minimalizacja zabiegów uprawowych.

  Tematyka szkolenia związana z zawodem, w którym kształcą się nasi uczniowie znacznie podniosła ich wiedzę w tym zakresie.

konkurs

 

1

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej pragnąc przybliżyć lokalnej społeczności naszą placówkę, a także przygotowaną ofertę kształcenia na rok szkolny 2019/2020 w dniu 12 i 13 kwietnia 2019r. zorganizował Jarmark Wielkanocny. W dniu 12 kwietnia prezentowaliśmy się w Rudnej a 13 kwietnia w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie.

 Głównym celem Jarmarku było propagowanie tradycji świątecznych połączone z promocją szkoły.

  Na Jarmarku wystawione były ozdoby świąteczne wykonane przez naszych uczniów oraz degustacja potraw wielkanocnych przygotowanych przez uczniów kształcących się
w zawodzie kucharz.

IMG 0465

  W dniu 9 kwietnia 2019 Pani Dyrektor Ewa Janiszewska wraz z uczennicami klasy pierwszej technikum w ramach programu ekologicznego "Mała dżdżownica opowiada o gleby tajemnicach" przeprowadziła warsztaty dla dzieci z Przedszkola Gminnego w Chobieni.

Podczas warsztatów przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały prezentację i wysłuchały ciekawostek z życia dżdżownic oraz tajemnic jakie kryje w sobie gleba. Następnie z ogromnym zaangażowaniem dzieci uczestniczyły w posadzeniu krzewu.


INSPEKTOR OCHRONY DANYCH

tel.: +48 76 849 73 10

adres-mail: zszrudna@wp.pl

Do zadań Inspektora Ochrony  Danych należy w szczególności:

  1. Informowanie Administratora danych oraz pracowników, którzy przetwarzają dane osobowe, o obowiązkach spoczywających na nich mocy rozporządzenia oraz innych przepisów o ochronie danych osobowych i doradzanie im w tej sprawie;
  2. Monitorowanie przestrzegania zapisów RODO i innych przepisów o ochronie danych oraz Polityki Ochrony Danych Osobowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej w dziedzinie ochrony danych osobowych, w tym podział obowiązków, działania zwiększające świadomość, szkolenia pracowników przetwarzających dane osobowe oraz powiązane z tym audyty;
  3. Współpraca z Urzędem Ochrony Danych Osobowych;
  4. Pełnienie funkcji punktu kontaktowego dla Urzędu Ochrony Danych Osobowych w kwestiach związanych z przetwarzaniem oraz w stosownych przypadkach prowadzenia konsultacji we wszelkich innych sprawach;
  5. Pełnienie roli punktu kontaktowego dla osób, których dane dotyczą, we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem ich danych osobowych oraz z wykonywaniem praw przysługujących im na mocy niniejszego rozporządzenia;
  6. Prowadzenie rejestru czynności lub rejestru kategorii czynności.

3

2 kwietnia 2019 r. w naszej szkole nagrywana była przez TVP audycja pn. "Szkoła z zawodem" prezentująca zawody, w których kształcą szkoły MRiRW.

Pani dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie zaprezentowali przed kamerą naszą szkołę, jej zalety oraz możliwości kształcenia.

Z niecierpliwością czekamy na efekty nagrań oraz emisję audycji. Oto kulisy naszej pracy...


20190322 141943
    Dnia 22 marca 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Wody pod nazwą: "Living no one behind", które odbyły się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Tego dnia nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które odbyły się w centralnym laboratorium badań środowiskowych i laboratorium wodnym. Eksperymenty jakie przeprowadzili to min. badanie napięcia powierzchniowego wody czy prędkości z jaką płynie woda po otwarciu tamy. Należy wspomnieć, iż władze uczelni dla nielicznych i najbardziej zaangażowanych uczestników warsztatów przygotowały dyplomy i nagrody rzeczowe. Spośród grona wyróżnionych był jeden z naszych uczniów, Marek Kowalewski. 
Gratulujemy...

 

Multimedia

plakat A3 16

 

Plakat nowy

 

bezpieczna

nhef-podstawowy-bialy-pl

nasza szkola

Online

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Rights Reserved.