foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej

SZKOŁA NOWYCH MOŻLIWOŚCI

ciz

Szkoła uczestniczyła w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"

współfinanowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

cizLog2

 

 

Logowanie

Statystyka

Odsłon artykułów:
240572
IMG 0259
  Dnia 09.01.2019 roku pięciu uczniów  naszej szkoły wzięło udział w pierwszym etapie  Ogólnopolskiego  Konkursu "Bliżej pszczół", którego organizatorem jest  Katolicki Uniwersytet Lubelski.  Głównym celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do obserwowania życia pszczół, ich zwyczajów, zaczerpnięcia wiedzy na temat roślin miododajnych i pszczelarstwa oraz uświadomienia roli produktów pszczelich dla zdrowia człowieka.

   Do konkursu nasi uczniowie przygotowywali się poprzez udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Nasze pszczoły”, które wielokrotnie prowadził Pan Zbigniew Smoła. Inną formą wspomagającą zdobywanie tej wiedzy było czytanie podręczników edukacyjnych i rozwiązywanie zadań.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej informuje, że prowadzony jest nabór na Kurs Kwalifikacyjny RL.03 – prowadzenie produkcji rolniczej. Przewidywany termin rozpoczęcia Kursu to III 2019r.

Wszelkich informacji udziela sekretariat szkoły: 768497310

4

   21 grudnia 2018 uczniowie naszej szkoły przedstawieniem jasełkowym wprowadzili nas w świąteczną atmosferę Świat Bożego Narodzenia pt. “Dla nas on przyszedł tu...”

Jasełka były dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Dały nam możliwość kultywowania pieknej polskiej tradycji. Uczniowie świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, o czym świadczyły gromkie brawa zgromadzonej publiczności. Efektowna dekoracja i oprawa muzyczna dopełniały całości spektaklu. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

  Część artystyczna zakończona została wspólnym kolędowaniem uczniów, nauczycieli, rodzicóworaz zaproszonych gości..

 

48381272 1454333198033810 2686287312463069184 n

IMG 0138

Wraz z nadejściem jesieni, a tym samym darów jakimi nas w tym okresie obdarza przyroda, została w naszej szkole zorganizowana akcja „Zbiórka kasztanów i żołędzi”, które będą pokarmem dla zwierząt leśnych. 

W ramach tej akcji, dnia 13 grudnia w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne prowadzone przez Pana Sławomira Didenkow - leśniczego z Rudnej. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jakie zwierzęta zamieszkują las, jaka jest ich populacja i jak wygląda życie zwierząt w lesie. Nie zabrakło również najważniejszych informacji, o tym czym odżywiają się zwierzęta nie tylko w okresie wiosenno - letnim, ale również podczas zimy gdy rośliny nie są w okresie wegetacji. 

kasz

  28 listopada kucharze z naszej szkoły przygotowali potrawę na Konkurs Wyzwanie MAKRO Chefa- danie kuchni historycznej. W zakładce Kucharze podajemy przepis , zachęcamy do gotowania i życzymy smacznego.

  Kaszotto grzybowe z puree z suszonej śliwki i emulsją z orzechów włoskich.

7

 

W dniach 30.11-02.12.2018r. nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Narodowej Wystawie Rolniczej, która odbyła się w Poznaniu. W Wystawie uczestniczyły 52 szkoły podległe Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dla sieci szkół rolniczych został zorganizowany „Konkurs na najładniejsze stoisko wystawiennicze”. Oceniano wkomponowanie w stoisko elementów narodowych oraz atrakcyjność oferty edukacyjnej prezentowanej na stoisku.

Celem wystawy było przypomnienie roli jaką polska wieś odegrała i odgrywa w życiu całego społeczeństwa - w życiu całego narodu. W tych dniach Targi Poznańskie były oblegane przez ludzi, którzy chcieli zobaczyć jak to polskie rolnictwo wygląda. „To jest piękne wpisanie się szkół rolniczych w prezentację naszej historii, a także postępu, – powiedział minister Ardanowski zwracając się do uczniów i ich nauczycieli i dodał, że – przyszłość polskiego rolnictwa będzie taka, jak wy zostaniecie wykształceni, zarówno w zakresie wiedzy historycznej, ale także tej wiedzy bardzo praktycznej, wiedzy ekonomicznej, technologicznej i środowiskowej.

W skład stoiska naszej szkoły wchodziły wykonane przez młodzież „Ogrody w szkle”, drzewko tlenowe Oxytree oraz gadżety związane z ochroną pszczół.

Wszystkie szkoły gościły na swoich stanowiskach pana Rafała Romanowskiego – Podsekretarza Stanu oraz pracowników Ministerstwa, a nasze stoisko dodatkowo odwiedził sam pan Minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Gościliśmy również pana Piotra Borysa – radnego Sejmiku Dolnośląskiego oraz przedstawicieli Izb Rolniczych z województwa dolnośląskiego

Naprawdę warto było tam być.

5

  Dnia 30 listopada 2018 r. reprezentanci naszej szkoły Martyna Honc, Marek Kowalewski i Patryk Kozarek uczestniczyli w finale Olimpiady wiedzy w zakresie bezpieczeństwa, higieny i prawa pracy dla uczniów szkół rolniczych województwa dolnośląskiego pn. "Lenistwo nad rozsądkiem, czy rozsądek nad lenistwem?!", która była zorganizowana przez Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu oraz Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

  Uczniowie nasi wykazali się dużym zasobem wiedzy. Wyróżnienie oraz nagrody rzeczowe w finale olimpiady otrzymała Martyna Honc, natomiast Marek Kowalewski i Patryk Kozarek zostali nagrodzeni dyplomami.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 IMG 20181130 115614 resized 20181130 115625900
   Dnia 30.11.2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach dotyczących tematyki narkotyków i dopalaczy. Każdy z uczniów miał możliwość założenia Alkogogli - to niezwykłe okulary, które umożliwiają trzeźwej osobie widzenie świata oczami kogoś z 0,5  promilem alkoholu we krwi, jak również Narkogogli, które symulują wiele skutków zażywania narkotyków. Warsztaty przeprowadziła pani asystent Joanna Gomulicka  pracownik ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Lubinie.   


   IMG 20181130 121218 resized 20181130 121231284

   W ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia przypadającego w tym roku na dzień 15 listopada w naszej szkole odbyła się prelekcja dla uczniów I klasy Technikum. Zajęcia przeprowadziła pani asystent Joanna Gomulicka pracownik ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Lubinie. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z substancjami wchodzącymi w skład papierosa jak również za pomocą Smokolaizera wykonanie analizy stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu.


 

IMG 9426

  Mini lasy i ogrody zamykane w słojach, to obecnie jedne z najmodniejszych i zarazem ciekawszych kompozycji roślinnych dostępnych na rynku. Dlatego i my postanowiliśmy poznać tajniki tworzenia takich żyjących dekoracji.

  26.11.2018 uczennice Technikum w zawodzie technik agrobiznesu wzięły udział w warsztatach florystycznych pt. „Ogrody w szkle”. Uczestniczki warsztatów nauczyły się jak dobrać odpowiednie rośliny, stworzyć ekosystem oraz jak pielęgnować taki słoik. Głównym celem zajęć było poznanie podstaw wykonywania kompozycji roślinnych. Każda z dziewcząt stworzyła swój własny mini ogród.

Wykonane kompozycje będą częścią stoiska promocyjnego naszej szkoły na Narodowej Wystawie Rolniczej w Poznaniu, która odbędzie się w dniach 30.11-02.12.2018r.

Multimedia

plakat A3 16

 

PLAKAT DOBRY A3 Large

 

bezpieczna

nhef-podstawowy-bialy-pl

naklejka

nasza szkola

Online

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Rights Reserved.