Hasło 2016/2017: POMAGAJĄC INNYM, POMAGAMY SOBIE

POMAGAJĄC INNYM, POMAGAMY SOBIE

Przechwytywanie

Święto Edukacji Narodowej powszechnie zwane Dniem Nauczyciela obchodziliśmy 11 października 2017r.. Tego dnia święto swoje obchodzili nie tylko nauczyciele ale również uczniowie.

Po złożeniu życzeń nauczycielom i pracownikom szkoły, uczniowie klas pierwszych przyjęci zostali w poczet społeczności szkolnej, otrzymując tablety ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lubinie.

W dniu 21 września 2017 zostały przeprowadzone w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej wybory uzupełniającego do Samorzadu Uczniowskego na rok szkolny 2017/2018.

Wybory przeprowadzone zostały zgodnie z regulaminem i bez zakłóceń, a w skład komisji wchodzili:

1. Musiatowicz Beata – przewodniczący
  2. Magdalena Ostrowska - członek
  3. Angelika Podstawka – członek

Skad Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018 przedstawia się następująco:

1. Martyna Werner
  2. Filip Pernak
  3. Grzegorz Zięcik
  4. Martyna Honc
  5. Marek Kowalewski
  6. Sylwia Małyszka

W dniu 21 września 2017r.  uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świata 2017”, które w tym roku zorganizowane zostało pod hasłem przewodnim ”Nie ma śmieci – są surowce”’.

Dnia 4 września 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej uroczyście powitano nowy rok szkolny 2017/2018. Podczas apelu inauguracyjnego uczniowie starszych klas przywitali dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, a w szczególności koleżanki i kolegów z klas pierwszych.

Pani Dyrektor Ewa Janiszewska podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego życzyła uczniom samych najlepszych ocen, wielu sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do celów. Nie zabrakło również życzeń cierpliwości, wytrwałości oraz sukcesów w życiu zawodowym dla nauczycieli, dla których dzień ten oznacza początek ciężkiego, pełnego roku pracy.

Początek września to jednak także ważny czas zapisany w historii świata. Dokładnie 78 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa. W tym czasie nauka prowadzona była w podziemiu, a dzieci i młodzież za chęci do zdobywania wiedzy były karane.

ZSPwR gazeta bezlogo

plaktatrc3

7 czerwca 2017r. w Warszawie   odbyła się ważna  dla szkoły uroczystość podpisania przez ministra Krzysztofa  Jurgiela porozumienie w sprawie przyjęcia ZSP w Rudnej. W obecności podsekretarza stanu Rafała Romanowskiego  dokumenty  podpisali  przedstawicieli  powiatu lubińskiego  starosta  Adam Myrda , członek zarządu Piotr Midziak . Na spotkaniu obecni byli poseł Krzysztof Kubów oraz dyrektor szkoły Ewa Janiszewska.

Nasza szkoła dołączy do 47 szkół resortowych , które stały się już  prężnymi ośrodkami  edukacji rolniczej, z wykwalifikowaną kadrą fachowców i nowoczesnym wyposażeniem dydaktycznym , dającym możliwość dobrego przygotowania zawodowego.

W dniu 23czerwca 2017 po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy uczniów i nauczycieli nadszedł czas podsumowania i refleksji.  Koniec roku szkolnego to dla jednych promocja do następnej klasy, a dla absolwentów klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej, to czas zamknięcia kolejnego etapu w życiu i pożegnania się z naszą szkołą.

Doceniając całoroczną pracę w roku szkolnym 2016/2017 życzymy wszystkim udanych, słonecznych a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!!!

W dniu 13.06.2017r. odbyło się uroczyste podsumowanie pracy Szkolnego Klubu Wolontariusza w roku 2016/2017. W tym dniu  swoją obecnością zaszczycili nas: pan Krzysztof Kubów – Poseł na Sejm, pani Jadwiga Musiał – Przewodnicząca Rady Powiatu, pan Piotr Midziak – Członek Zarządu Powiatu Lubińskiego, ksiądz Jan Pazgan, pan Michał Hajtko – były prezes Ośrodka Alzheimerowskiego w Ścinawie, Alina Jurkowska – Przewodnicząca Rady Rodziców. Zaproszenie przyjął również Klub Wolontariusza  z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudnej. Uroczystość przebiegła w milej atmosferze, wolontariusze zaprezentowali fragment programu artystycznego, który był przygotowywany dla podopiecznych Ośrodka Alzheimerowskiego w Ścinawie. Po słowach podziękowania ze strony zaproszonych gości za współpracę, najaktywniejsi wolontariusze zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Lubinie i Radę Pedagogiczną naszej szkoły.

W czerwcu zakończyła się III edycja Programu Edukacyjnego „Uczymy się ratować życie – pomoc przedmedyczna” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Lubińskiego.

Dnia 9 czerwca 2017r. Przeprowadzona została Olimpiada Pierwsza Pomoc Przedmedyczna, a naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy pierwszej tj.  Andżelika Hynek, Michał Krutak, Maciej Sławski.

Plakat1 Large

Copyright © 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Rights Reserved.