Hasło 2016/2017: POMAGAJĄC INNYM, POMAGAMY SOBIE

POMAGAJĄC INNYM, POMAGAMY SOBIE

190123

20171127 114907

Dnia 27 listopada 2017r uczniowie klasy I technikum w ramach zajęć  praktycznych odwiedzili Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rudnej.

Celem wizyty było zapoznanie się młodzieży z historią placówki oraz zadaniami, jakie ta instytucja ma do wykonania. Nie zabrakło również informacji dotyczących warunków, jakie musi spełnić rolnik, aby pozyskać fundusze do rozwoju swojego gospodarstwa.

Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i aktywnością podczas spotkania, które poprowadził Pan Robert Marek – kierownik  powiatowego oddziału ARiMR w Rudnej.                                                                                                                                                                            B.M

24 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w finale Olimpiady wiedzy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa pracy w rolnictwie pn. " Lenistwo nad rozsądkiem, czy rozsądek nad lenistwem?!", która była zorganizowana przez Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu oraz Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
   Olimpiada miała na celu popularyzację zagadnień z bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie indywidualnym ze szczególnym uwzględnieniem ochrony dzieci i młodzieży, wśród których, wydarza się co roku znaczący odsetek nieszczęśliwych wypadków związanych z pracą rolniczą w gospodarstwach rolnych.

Dnia 27 listopada gościliśmy w naszej placówce przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubinie oraz Funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Tematyka spotkania dotyczyła obchodów Światowego Dnia AIDS corocznie przypadającego 1 grudnia. Wygłoszona prelekcja przez naszych gości dodatkowo urozmaicona prezentacją multimedialną z pewnością poszerzyła dotychczasową wiedzę uczniów. Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny. Prace zostały wykonane przez uczniów poszczególnych klas. Miejsce I otrzymała klasa II Zasadniczej Szkoły Zawodowej otrzymując gadżety związane z tematyką HIV/AIDS, pozostałe prace uczniów zostały wyróżnione. Dodatkowo każdy z uczniów nagrodzony został słodkościami.

Dzień 11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Przypomina dążenie kilku pokoleń Polaków do odzyskania, utraconej na skutek zaborów, niepodległości.

Z tej okazji wolontariusze naszej szkoły  przygotowali dla podopiecznych Ośrodka Alzheimerowskiego w Ścinawie akademię upamiętniającą  rocznicę tych wydarzeń. Uczniowie słowem  i śpiewem przywołali trudne chwile z przeszłości naszej Ojczyzny

Pacjenci Ośrodka z zainteresowaniem obejrzeli program oraz włączyli się w śpiewanie pieśni patriotycznych.

Zdjęcie 1

W historii Polski, tak się składa,
był kiedyś ponad wiek niewoli.
Jedenastego listopada
nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
I wtedy myśl powstała taka,
by przez szacunek dla przeszłości
ten dzień na zawsze dla Polaka
pozostał Dniem Niepodległości.

Marcin Brykczyński

11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością niepodległości, stanowiącej istotny składnik narodowej tożsamości. Dla upamiętnienia   99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, dnia 10 listopada 2017 r. uczniowie i nauczyciele ZSP w Rudnej zorganizowali patriotyczną uroczystość.

Czytaj więcej: Święto Niepodległości

XxY

Dnia 30 października uczniowie klasy I Technikum  w ramach zajęć  praktycznych udali się na wysypisko odpadów komunalnych w Rudnej. Celem wizyty było zapoznanie się z potrzebą istnienia składowisk, zasadą segregacji odpadów i sposobem ich wtórnego wykorzystania.   Uczniowie dowiedzieli się również o ostatecznych losach składowisk, które w celu uniknięcia negatywnego oddziaływania na środowisko poddawane są rekultywacji.

Przechwytywanie

Święto Edukacji Narodowej powszechnie zwane Dniem Nauczyciela obchodziliśmy 11 października 2017r.. Tego dnia święto swoje obchodzili nie tylko nauczyciele ale również uczniowie.

Po złożeniu życzeń nauczycielom i pracownikom szkoły, uczniowie klas pierwszych przyjęci zostali w poczet społeczności szkolnej, otrzymując tablety ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lubinie.

W dniu 21 września 2017 zostały przeprowadzone w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej wybory uzupełniającego do Samorzadu Uczniowskego na rok szkolny 2017/2018.

Wybory przeprowadzone zostały zgodnie z regulaminem i bez zakłóceń, a w skład komisji wchodzili:

1. Musiatowicz Beata – przewodniczący
  2. Magdalena Ostrowska - członek
  3. Angelika Podstawka – członek

Skad Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018 przedstawia się następująco:

1. Martyna Werner
  2. Filip Pernak
  3. Grzegorz Zięcik
  4. Martyna Honc
  5. Marek Kowalewski
  6. Sylwia Małyszka

W dniu 21 września 2017r.  uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świata 2017”, które w tym roku zorganizowane zostało pod hasłem przewodnim ”Nie ma śmieci – są surowce”’.

Plakat1 Large

Copyright © 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Rights Reserved.