OTWARCI NA ŚWIAT

199205

Dnia 15 lutego 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej odbyło się szkolenie pt. „Rolniczy handel detaliczny”. Szkolenie zostało zorganizowanie przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubinie.

Prowadzącą szkolenie była dr Wiesława Bober Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lubinie, która przybliżyła uczestnikom zagadnienia dotyczące uregulowań prawnych związanych z rejestracją, warunkami prowadzenia oraz wymaganiami w rolniczym handlu detalicznym.

W szkoleniu uczestniczyli uczniowie ZSP w Rudnej oraz lokalni rolnicy.

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w niecodziennych warsztatach plastycznych prowadzonych przez p. Izabelę Niewiadomską. Tematem zajęć było tworzenie aniołów. Praca podczas spotkania wrzała, powstały gliniane arcydzieła, a sukcesy w lepieniu z gliny niezwykle cieszyły uczestników. Bezpośredni kontakt ze skałą osadową i praca nad nią rozwijała umiejętności manualne, relaksowała, pobudzała wrażliwość, uczyła wytrwałości i cierpliwości. Gliniane anioły staną się widzialną pamiątką zaangażowania i różnorodnych talentów młodzieży.

Dzień św. Walentego  udzielił się również uczniom i nauczycielom naszej szkoły. W tym dniu podczas przerw na tle romantycznej muzyki wszyscy wspólnie odczytywali miłosne aforyzmy. Chętni mogli się pochwalić znajomością wierszy o miłości. Atmosfera walentynkowa sprawiła, że tego dnia poczuliśmy się kochani, potrzebni i wyjątkowi.

Tłusty czwartek to najsłodszy dzień w roku, który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce, wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się. Istnieje przesąd, że osoba, która podczas tego dnia nie skosztuje żadnego kalorycznego wypieku nie zapewni sobie pomyślności w Nowym Roku.
   Uczniowie pierwszej klasy Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie kucharz, z tej okazji przegotowali przepyszne, tradycyjne faworki. Słodkościami poczęstowali koleżanki, kolegów oraz nauczycieli. Następnie ze słodkim poczęstunkiem udali się do Urzędu Gminy, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz mieszkańców Rudnej.

20180205 091859

Dnia 5 lutego uczniowie klasy I technikum w ramach zajęć praktycznych uczestniczyli w warsztatach, które odbyły się w siedzibie DODR w Lubinie. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wykonywania prac rolniczych, czy zasadach przyznawania dotacji na rozwój rolnictwa. Nie zabrakło również ważnych informacji, dotyczących możliwości dokształcania się przez rolników, które umożliwia im DODR.

Uczestnicy zajęć wykazali się zaangażowaniem, zadając do prowadzącego zajęcia szereg pytań.

Dnia 11 stycznia w ZSP w Rudnej odbył się apel podsumowujący pracę uczniów i nauczycieli w semestrze pierwszym. Podczas apelu przygotowanego przez SU przedstawiono osiągnięcia edukacyjne najlepszych uczniów, średnie ocen każdej klasy i średnią frekwencję. Uczniowie, którzy wykazali się najlepszymi wynikami i największym zaangażowaniem w pracę na rzecz klasy i szkoły otrzymali nagrody rzeczowe. Nie zabrakło również fotograficznego zapisu naszej pracy w postaci prezentacji medialnej.
SU
   Dnia 10 stycznia w naszej szkole odbyła się otwarta lekcja, której temat brzmiał:   "Zasady zdrowego odżywiania i zaburzenia odżywiania". W zajęciach udział wzięli uczniowie klasy I technikum i klasy I BSZ - kucharz. Uczestnicy wykazali się zainteresowaniem omawianego  materiału, nie tylko słuchając, ale również zadając szereg  pytań. Lekcję przeprowadziły Pani Monika Świerbutowicz - nauczyciel gastronomicznych przedmiotów zawodowych i Pani Beata Musiatowicz - nauczyciel biologii.

Świąt pełnych radości, ciepła i niepowtarzalnej,

rodzinnej atmosfery, a także pomyślności i samych sukcesów

w Nowym 2018 Roku

życzą

Dyrektor Szkoły,

Grono Pedagogiczne

oraz Uczniowie ZSP w Rudnej

Dnia 13 grudnia wolontariusze naszej szkoły ponownie udali się do Ośrodka Alzhaimera w Ścinawie. Wraz z podopiecznymi Ośrodka wykonywali stroiki, serwetki o motywie mikołajka i choinki oraz papierowe łańcuchy.  Starszym osobom sprawiło wiele  radości  wykonanie dekoracji świątecznych.  Chociaż niektórzy z nich napotkali się z trudnościami, to starali się wykonać swoje ozdoby bardzo starannie i z dużym zaangażowaniem. Poprzez uczestnictwo w takich warsztatach pacjenci  utrwalają między innymi zdolności manualne, integrują  się i pobudzają do działania. Widok uśmiechniętych twarzy ludzi chorych sprawia, że chce się do Nich wracać…

7 czerwca 2017r. w Warszawie   odbyła się ważna  dla szkoły uroczystość podpisania przez ministra Krzysztofa  Jurgiela porozumienie w sprawie przyjęcia ZSP w Rudnej. W obecności podsekretarza stanu Rafała Romanowskiego  dokumenty  podpisali  przedstawicieli  powiatu lubińskiego  starosta  Adam Myrda , członek zarządu Piotr Midziak . Na spotkaniu obecni byli poseł Krzysztof Kubów oraz dyrektor szkoły Ewa Janiszewska.

Nasza szkoła dołączy do 47 szkół resortowych , które stały się już  prężnymi ośrodkami  edukacji rolniczej, z wykwalifikowaną kadrą fachowców i nowoczesnym wyposażeniem dydaktycznym , dającym możliwość dobrego przygotowania zawodowego.

20171127 114907

Dnia 27 listopada 2017r uczniowie klasy I technikum w ramach zajęć  praktycznych odwiedzili Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rudnej.

Celem wizyty było zapoznanie się młodzieży z historią placówki oraz zadaniami, jakie ta instytucja ma do wykonania. Nie zabrakło również informacji dotyczących warunków, jakie musi spełnić rolnik, aby pozyskać fundusze do rozwoju swojego gospodarstwa.

Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i aktywnością podczas spotkania, które poprowadził Pan Robert Marek – kierownik  powiatowego oddziału ARiMR w Rudnej.                                                                                                                                                                            B.M

Plakat1 Large