Drodzy Nauczyciele!

 

Dziś obchodzimy Wasze święto.  Czas  celebracji, zadumy, głębszych refleksji. Dzień, w którym oczy całego społeczeństwa są zwrócone właśnie na Was.

 

Jak mówił Albert  Eintsein "Szkoła powinna dążyć do tego, by młody człowiek opuszczał ją jako harmonijna osobowość". To wy drodzy nauczyciele kształtujecie  nasze osobowości, wskazujecie drogę, którą kroczymy, która ma nas zaprowadzić na szczyty naszych możliwości. Nie byłoby tak , gdyby nie pewna zależność. Nauczyciele i uczniowie to bowiem dwie uzupełniające się zmienne, żadna nie byłaby tym, czym jest, bez obecności tej drugiej.

 

Z tego miejsca, w imieniu moich kolegów i koleżanek pragnę złożyć gorące podziękowania za Waszą pracę ,poświęcenie, za serce i miłość. Trudno znaleźć odpowiednie słowa, które w prosty sposób oddałyby to, co czujemy. Dajecie nam bowiem coś najpiękniejszego w życiu - oczarowujecie nas tajemnicą nauki oraz świata.

 

Dziękujemy,  za codzienne wsparcie,  za otuchę jaką każdego dnia od Was otrzymujemy. Za zaufanie jakim zostaliśmy obdarzeni. Czego Wam jeszcze życzyć w tym ważnym dniu? Jak mawiał Wiliam Arthur Ward" Przeciętny nauczyciel mówi, dobry wyjaśnia, lepszy demonstruje, wspaniały inspiruje". Życzę abyście zawsze byli inspiracją dla młodszych pokoleń,  byście potrafili przekazywać wiedzę tak jak najlepiej potraficie, abyście podejmowali tyko trafne decyzje i mieli satysfakcję z wykonywanej pracy.

 

Dzisiaj my uczniowie przygotowaliśmy dla Was mały koncert. Jako wyraz wdzięczności za trud i poświęcenie zostaną wykonane dla Was  piosenki. 

 


Bo Ten dzień powitamy ładną piosenką,
ten dzień powszedni, zwyczajny
od niejednej milszy niedzieli-
bo dzisiaj przecież jest święto naszych nauczycieli.