foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej

OTWARCI NA ŚWIAT

ciz

Szkoła uczestniczyła w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"

współfinanowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

cizLog2

 

 

Logowanie

Statystyka

Odsłon artykułów:
203199

IMG 20180219 230158

  Dla jednych hobby jest przyjemnością, którą zajmują się sporadycznie, dla innych pasją, w którą angażują większość swojego wolnego czasu. Warto znaleźć chwilę na swoje zainteresowania. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej także posiadają motywację do działania, dociekania i odkrywania.

  Martyna Honc uczennica I klasy Technikum wraz z siostrami Beatą i Krystyną założyły kabaret o nazwie „Honcteam”. Dziewczęta opracowały skecze pt. „ Mama Wandzia”, „ Konflikt Pokoleń”, „ Chińska Restauracja”. Ze swoim repertuarem występowały na scenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej. W ramach szkolnego wolontariatu zaprezentowały swoje skecze również w Ośrodku Badawczo - Naukowo - Dydaktycznym Chorób Otępiennych w Ścinawie. Sukces odniosły na Otwartym Przeglądzie Amatorskich Form Kabaretowych „uHaHa” zajmując III miejsce. Największą przyjemność sprawia im rozbawienie publiczności.

  Marek Kowalewski uczeń tej samej klasy od najmłodszych lat zaraził się pasją do koni. To rodzice chłopca kupili mu jego pierwszego kucyka o nazwie „Ballada”. Obecnie Marek opiekuje się również „Kanclerzem”, „Nawłocią” i „Gają”. Codzienna pielęgnacja koni kończy się treningiem w postaci ujeżdżania z czego Marek czerpie przyjemność i satysfakcję. W przyszłości uczeń marzy o nowoczesnej stajni dla swoich koni.

  Ekstremalną i rzadko spotykaną pasją dla dziewczyny, którą spełnia Magdalena Ostrowska jest jazda na motocyklu typu Cross. Zainteresowanie motocyklami zaszczepili w niej starsi bracia, którzy początkowo zabierali ją na przejażdżki. Otrzymany motocykl KTM 525SX w prezencie od taty pozwala jej zrealizować swoje hobby na torze zbudowanym przez braci w miejscowości Grodziszcze.

Stanisław Kureń mieszkaniec Brunowa pasjonuje się hodowlą królików. Od wujka w 2016 roku otrzymał parkę rasy Belgijskiej. Na dzień dzisiejszy ma ich ponad 70 sztuk. Najmłodsi mieszkańcy wsi chętnie odwiedzają jego hodowlę zaś dla Stasia wykonywanie czynności związanych z pielęgnacją zwierząt sprawia ogrom przyjemności.

  Pasje to nie tylko obowiązki lecz także forma zabawy. Jakub Gawłowicz od ponad 3 lat trenuje ASG (Air Soft Gun). Posiada replikę broni Amerykańskiej Armii karabinek typu M4 oraz replikę broni krótko lufowej Colt z 1911 roku. Scenariusze zabawy ASG odwzorowują działania i taktyki wojskowe. Opuszczone bunkry Raszówki, Stara Rudna oraz leśne tereny pozwalają na realizację zainteresowania ASG. Chłopiec również od 6 lat należy do „Stowarzyszenia Miłośników Gór” w Lubinie. W okresie letnim wspina się na Wieżę ciśnień (Kielich) zaś zimą trenuje na sztucznej ściance wspinaczkowej SP4 Lubin.

Jak widać najważniejsza jest konsekwencja i miłość do tego, co się robi. I nie jest ważne co to jest, ważne, by realizować swoje pasje, by spełniać swoje marzenia. To pasja dodaje nam skrzydeł, unosi Nas wysoko, daje radość i uczy wytrwałości.

 

    

 

           

 

IMG 7672 

  Z okazji obchodów 100-niej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę 6 marca 2018r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs pt. ”Wielcy Polacy, wielcy rodacy”

  W ramach tego konkursu uczniowie przedstawiali wcześniej przygotowane prezentacje multimedialne, wybranych przez siebie postaci. Trzeba przyznać, że wszyscy uczniowie przedstawili swoje prezentacje w sposób ciekawy, wzbogacając naszą wiedzę informacjami często nieznanymi. Wymagało to dociekliwości i poświecenia swojego czasu, aby do takich wiadomości dotrzeć. W ten sposób dowiedzieliśmy się np. jak nazywany i oceniany był Tadeusz Kościuszko, a już na pewno mało kto wiedział, że miał na imię Andrzej, Tadeusz, Bonawentura.

  Prezentacje oceniały dyrektor szkoły Ewa Janiszewska i p. Agnieszka Kufel. Organizacją konkursu zajęła się Aleksandra Ptasznik. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 20 marca 2018r. podczas uroczystości szkolnej.

 

20180305 095449
   Dnia 5 marca uczniowie klasy I technikum kolejny raz uczestniczyli w zajęciach, które odbyły się w DODR w Lubinie. Tematem przewodnim były "Płatności bezpośrednie w latach 2015-2020", które przyznawane są rolnikom na rozwój własnego gospodarstwa. Ponadto nasi uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób należy wypełniać wnioski elektroniczne na dotację, co od 2018 roku jest obowiązkowe dla każdego rolnika.
28279533 1708804005832539 3087109920170007393 n

   26 lutego 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu pt. " Odnawialne źródła energii" prowadzonym przez Panią Jadwigę Zajączkowską, pracownika Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubinie, która podzieliła się swoją wiedzą na temat wykorzystania energii słonecznej, wody, wiatru oraz geotermalnej. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zasadami działania systemów fotowoltaicznych i możliwościami ich zastosowania w rolnictwie. Ponadto mogli zdobyć wiedzę na temat biomasy pochodzenia rolniczego, uprawy roślin energetycznych i ich wykorzystania.

3

Dnia 15 lutego 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej odbyło się szkolenie pt. „Rolniczy handel detaliczny”. Szkolenie zostało zorganizowanie przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubinie.

Prowadzącą szkolenie była dr Wiesława Bober Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lubinie, która przybliżyła uczestnikom zagadnienia dotyczące uregulowań prawnych związanych z rejestracją, warunkami prowadzenia oraz wymaganiami w rolniczym handlu detalicznym.

W szkoleniu uczestniczyli uczniowie ZSP w Rudnej oraz lokalni rolnicy.

5

     Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w niecodziennych warsztatach plastycznych prowadzonych przez p. Izabelę Niewiadomską. Tematem zajęć było tworzenie aniołów. Praca podczas spotkania wrzała, powstały gliniane arcydzieła, a sukcesy w lepieniu z gliny niezwykle cieszyły uczestników. Bezpośredni kontakt ze skałą osadową i praca nad nią rozwijała umiejętności manualne, relaksowała, pobudzała wrażliwość, uczyła wytrwałości i cierpliwości. Gliniane anioły staną się widzialną pamiątką zaangażowania i różnorodnych talentów młodzieży.

IMG 7489

    Dzień św. Walentego  udzielił się również uczniom i nauczycielom naszej szkoły. W tym dniu podczas przerw na tle romantycznej muzyki wszyscy wspólnie odczytywali miłosne aforyzmy. Chętni mogli się pochwalić znajomością wierszy o miłości. Atmosfera walentynkowa sprawiła, że tego dnia poczuliśmy się kochani, potrzebni i wyjątkowi.

 

1
   Tłusty czwartek to najsłodszy dzień w roku, który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce, wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się. Istnieje przesąd, że osoba, która podczas tego dnia nie skosztuje żadnego kalorycznego wypieku nie zapewni sobie pomyślności w Nowym Roku.
   Uczniowie pierwszej klasy Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie kucharz, z tej okazji przegotowali przepyszne, tradycyjne faworki. Słodkościami poczęstowali koleżanki, kolegów oraz nauczycieli. Następnie ze słodkim poczęstunkiem udali się do Urzędu Gminy, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz mieszkańców Rudnej.

   20180205 091859

    Dnia 5 lutego uczniowie klasy I technikum w ramach zajęć praktycznych uczestniczyli w warsztatach, które odbyły się w siedzibie DODR w Lubinie. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wykonywania prac rolniczych, czy zasadach przyznawania dotacji na rozwój rolnictwa. Nie zabrakło również ważnych informacji, dotyczących możliwości dokształcania się przez rolników, które umożliwia im DODR.

    Uczestnicy zajęć wykazali się zaangażowaniem, zadając do prowadzącego zajęcia szereg pytań. 

 

 IMG 7355
    Dnia 11 stycznia w ZSP w Rudnej odbył się apel podsumowujący pracę uczniów i nauczycieli w semestrze pierwszym. Podczas apelu przygotowanego przez SU przedstawiono osiągnięcia edukacyjne najlepszych uczniów, średnie ocen każdej klasy i średnią frekwencję. Uczniowie, którzy wykazali się najlepszymi wynikami i największym zaangażowaniem w pracę na rzecz klasy i szkoły otrzymali nagrody rzeczowe. Nie zabrakło również fotograficznego zapisu naszej pracy w postaci prezentacji medialnej.
SU

Plakat1 Large

 

bezpieczna

nhef-podstawowy-bialy-pl

naklejka

nasza szkola

Online

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2018 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Rights Reserved.