foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej

SZKOŁA NOWYCH MOŻLIWOŚCI

ciz

Szkoła uczestniczyła w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"

współfinanowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

cizLog2

 

 

Logowanie

Statystyka

Odsłon artykułów:
226643

IMG 1636

   Delegacja nauczycieli i uczniów naszej szkoły w dniu 10 września 2018r. wzięła udział w Centralnej Inauguracji Roku Szkolnego 2018/2019 Szkół Rolniczych, prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie.

   W inauguracji wzięło udział 52 szkoły z całej Polski.

 IMG 8551

 3 września 2018r. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej powitaliśmy nowy rok szkolny.

Podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego 2018/2019 uczniowie klasy II Technikum Agrobiznesu powitali dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, a szczególnie koleżanki i kolegów klasy I dla których to spotkanie było pierwszą uroczystością w naszej szkole.

  Również w tym roku  uroczystego  rozpoczęcia roku szkolnego dokonała pani Ewa Janiszewska – dyrektor ZSP w Rudnej. Życzenia, samych piątek i szóstek pani dyrektor kierowała do wszystkich uczniów, a w szczególności do uczniów klasy II Technikum i klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którzy w tym roku przystąpią do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Nie zabrakło również życzeń dla nauczycieli, którym życzyła sukcesów w życiu zawodowym.

   Wrzesień, to także bardzo ważny czas z innego względu. 79 lat temu 1 września 1939r. rozpoczęła się II wojna światowa, która była początkiem najtragiczniejszych doświadczeń współczesnej historii, nie tylko dla naszego państwa ale całej Europy i świata. Pamięć tych lat jest wciąż żywa i powinna być przestrogą dla młodego pokolenia. Ten czas bowiem przyniósł ludziom śmierć, głód, upokorzenia, niewolę oraz niewyobrażalne cierpienia i zniszczenie dorobku wielu pokoleń. Pamięć tych wydarzeń pozostanie na zawsze w naszej pamięci!

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej

odbędzie się  3 września 2018 o godz. 9.00

4

     Osoby zainteresowane wsią, rolnictwem i folklorem 1 lipca 2018r. mogły odwiedzić Piotrowice. Impreza ta była dobrą okazją do promocji naszej szkoły. Nauczyciele i pracownicy szkoły zachęcali uczestników festiwalu do zapoznania się z ofertą kształcenia naszej szkoły. Festiwal odbył się na terenie kompleksu parkowo- pałacowego w Piotrowicach, gdzie hodowcy bydła, koni, drobiu prezentowali swoje zwierzęta. Poza nimi zwiedzający mogli obejrzeć stoiska promocyjno handlowe przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, a komercyjni wystawcy zaprezentowali rękodzieło artystyczne, środki ochrony roślin, ceramikę, wikliniarstwo, sadzonki krzewów i kwiatów. Na festiwalowej scenie rozgrywały się konkursy, pokazy i koncerty. Wyjątkową atrakcją festiwalu był pokaz kulinarny w wykonaniu Jakuba Kuronia.  


  

20180620 085556

„RUDNA I JEJ OKOLICE – HISTORIA ZNANA I MNIEJ ZNANA” – to tytuł konkursu fotograficznego, którego rozstrzygnięcie nastąpiło w środę, 20 czerwca, w Zespole Szkół Ponadgimnazjanych w Rudnej. Konkurs adresowany był do uczniów klasy VII szkoły podstawowej, uczniów gimnazjum oraz szkół pondgimnazjalnych, a jego cele to:

  • popularyzacja wiedzy historycznej o losach własnego regionu,
  • kształtowanie przywiązania do swojej „małej ojczyzny” oraz postaw patriotycznych wśród młodzieży,
  • budzenie szacunku dla działalności i dokonań minionych pokoleń,
  • rozwijanie samodzielności i kreatywności, uzdolnień i zainteresowań,
  • wymiana doświadczeń i rozwijanie współpracy między szkołami.

Do Organizatora wpłynęło 28 prac, spośród których jury w składzie: p. Justyna Wojciechowska, p. Elżbieta Lisowska i p. Agnieszka Kufel, wyróżniło prace Anny Kopystiańskiej, Martyny Trzpil, Martyny Budendorf i Martyny Rodewald z kl. III b oraz Pawła Zawadki z klasy II a Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudnej. Nagrodę specjalną zdobył Marek Kowalewski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej. Fotografie wykonane przez laureatów można było podziwiać podczas uroczystości wręczania nagród, które ufundował pan Krzysztof Kubów, poseł Zagłębia Miedziowego. Konkurs był kolejnym etapem realizacji projektu edukacyjnego „Moja ojczyzna – drogi do wolności” związanego z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

 11
  W dniu 22 czerwca 2018 r. nadeszła długo oczekiwana chwila podsumowania owoców naszej wspólnej pracy oraz powitania wakacji.
   Zakończenie roku szkolnego to ważny moment z życiu uczniów jak i nauczycieli, ponieważ jest to czas podsumowania całorocznej pracy, nagrodzenia najlepszych uczniów oraz pożegnania absolwentów, którzy wkraczają w kolejny etap życia.
  Z okazji wakacji życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom udanych i bezpiecznych wakacji, aktywnego odpoczynku  i wielu wspaniałych przeżyć, które pozostaną niezapomniane.
 MG 4598 
  Wyjazd naszych uczniów na Opolagrę, był okazją do poznania Oxytree, rośliny uprawnej i wyjątkowo ozdobnej, która na stałe zagościła na naszym przyszkolnym klombie.
  Dlaczego Oxytree jest tak wyjątkową rośliną? Oksytree to roślina regulująca klimat o wyjątkowych właściwościach. Jest to szybko rosnące drzewo tlenowe, które w ciągu 6 lat może osiągnąć wysokość 16 metrów, odrasta od pozostawionego pnia czterokrotnie. Powstało dzięki skrzyżowaniu Paulownia Elongata z Paulownia Fortunei. Jest łatwym w uprawie i mało wymagającym drzewem o pięknych dużych liściach i fioletowo białych kwiatach, które pojawiają się na przełomie kwietnia i maja. Dzięki ogromnym liściom wytwarza duże ilości tlenu, mogą one być też wykorzystywane jako pasza dla zwierząt i zastępują nawozy sztuczne. Oxytree dostarcza wysokiej ilości drewna handlowego wykorzystywanego w meblarstwie i budownictwie, a części nieprzeznaczone do sprzedaży (gałęzie) nadają się idealnie na jako materiał grzewczy.
  Z dużą ciekawością i ekscytacją będziemy obserwować rozwój naszego drzewa.
 

IMG 8342

W dniu 11 czerwca 2018 r. nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania „Jak nie czytam jak czytam”. Celem przeprowadzonej akcji była promocja czytelnictwa wśród młodzieży. Jednocześnie była to okazja do pobicia rekordu w czytaniu w jednym czasie oraz miłego spędzenia czasu wśród koleżanek i kolegów.

 MG 4615

15 czerwca 2018r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Kamienia Śląskiego.

Celem wycieczki było zwiedzenie Wystawy Rolniczej OPOLAGRA czyli największej i najważniejszej wystawy maszyn i urządzeń rolniczych w południowej Polsce.

Uczniowie mięli możliwość zapoznania się z nowinkami dedykowanymi branży rolniczej. Ponad 400 dobrze znanych na rynku firm z kraju i zagranicy na powierzchni ponad 40 ha zaprezentowało sprzęt i asortyment niezbędny w każdym gospodarstwie rolnym. Na wystawie obecne były miedzy innymi takie firmy jak: AGRO MASZ, ZETOR, BIN, URSUS, CASSEDEUTZ FAHR, FENDT.

Uczniowie mogli zapoznać się z parametrami technicznymi maszyn i pojazdów rolniczych, które obejrzeli i porozmawiać ze specjalistami oraz z przedstawicielami firm rolniczych. Spotkali się z dużą życzliwością wystawców, którzy odpowiadali cierpliwie na zadawane pytania. Obdarowywali oni młodzież naszej szkoły swoimi materiałami reklamowymi i produktami. Od firmy OXYTREE uczniowie dostali sadzonkę drzewa OXYTREE - jest to szybko rosnące drzewo liściaste, które po 6 roku od posadzenia osiąga 16 m wysokości. Znajduje ono szerokie zastosowanie m. in. w przemyśle budowlanym i meblarskim lub jako drzewo opałowe. Sadzonka tego drzewa została posadzona przez uczniów na terenie naszej szkoły.

Po zwiedzeniu targów młodzież udała się do przepięknego zamku w Mosznej, gdzie mogli podziwiać barokową architekturę budowli z XVIII w. Na terenie pałacowym znajduje się także park krajobrazowy z cennym drzewostanem oraz stadnina koni. Młodzież chociaż zmęczona wycieczką wróciła zadowolona i pełna wrażeń.

 

20180612 123735

Dnia 12 czerwca młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej odwiedziła Muzeum Historyczne w Lubinie, mieszczące się na lubińskim Rynku, w odnowionym, zabytkowym budynku Ratusza. Wizyta rozpoczęła się projekcją filmu pt. „II Rzeczpospolita. Kultura, sztuka i życie codzienne”. Uczniowie zwiedzili wystawę poświęconą Zbrodni Lubińskiej. Dowiedzieli się również jak wyglądało życie codzienne w zagłębiu miedziowym w latach 1950 - 1980. Z zainteresowaniem oglądali wystrój wnętrz i przedmioty codziennego użytku – jakże inne od tych, które znają: bez cyfrowych wyświetlaczy, dotykowych ekranów, wszechobecnego internetu. Porównywali wygląd miasta dawniej i dziś, poszukiwali Lubina na dawnych mapach Dolnego Śląska. Podziwiali znakomite zdjęcia współczesnego miasta, znanych lubinian, wydarzeń sportowych czy kulturalnych. Zajęcia w muzeum były kolejnym etapem realizacji projektu edukacyjnego „Moja ojczyzna – drogi do wolności” związanego z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

plakat A3 16

 

PLAKAT DOBRY A3 Large

 

bezpieczna

nhef-podstawowy-bialy-pl

naklejka

nasza szkola

Online

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2018 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Rights Reserved.