OTWARCI NA ŚWIAT

16 maja 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej odbył się dzień otwarty pt. "Otwarci na świat", który był okazją do bliższego poznania naszej szkoły przez zaproszonych gości i gimnazjalistów.

Podczas uroczostości nasi uczniowie przedstawili swoje pasje. Młodzież realizuje się w wielu dziedzinach poświęcając swój wolny czas na rozwijanie hobby. Łaczą je ze zdobywaniem wiedzy i doskonaleniem umiejętności.

Dzień ten był też okazją do podsumowania naszej codziennej pracy w semetrze II roku szkolnego 2017/2018 oraz do podziękowania osobom reprezentującym instytucje wspierające szkołę w jej rozwoju. Pani Dyrektor na ręce zaproszonych gości wręczyła podziękowania i kwiaty.

Uświetnieniem uroczystości był wykład p. Roberta Marka – podróżnika, pasjonaty, który zabrał nas w wirtualną podróż po świecie dzięki, której mieliśmy możliwość zobaczenia i podziwiania egzotycznych scenerii. Opowieści te zaszczepiły w wielu z nas zalążek pasji podróżniczej, którą będziemy realizować w przyszłości.

Atrakcją tego dnia był pokaz zwierząt egzotycznych i gospodarskich pochodzących z gospodarstw rolnych uczniów naszej szkoły, Można było zobaczyć: wielbłąda dwugarbnego, konie, bydło, króliki, gołębie oraz psy rasowe. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej

zaprasza

dzieci, młodzież i dorosłych na Dzień Otwarty szkoły

przebiegający pod hasłem „Otwarci na świat”.

Uroczystość odbędzie się 16 maja 2018 roku w Centrum Kultury

w Rudnej ul. Ścinawska 21.

Program uroczystości:

Ø10.00 -11.00 część oficjalna (CK ul. Ścinawska 21)

Ø11.00-13.00 wystawa zwierząt egzotycznych i gospodarskich (boisko szkolne)

“ To kim jesteś i czego dokonałeś;

Jest nieskończenie ważniejsze od tego, co posiadasz...”

- Phil Brosmans

27 kwietnia w 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania oraz wręczenia świadectw ukończenia szkoły absolwentom Liceum dla Dorosłych w Rudnej.

Pani Dyrektor Ewa Janiszewska gratulowała absolwentom wytrwałości w dążeniu do założonego celu, życzyła wiary we własne siły i umiejętności, wielu sukcesów w życiu zawodowym jak i prywatnym.

To był wyjątkowy dzień, czas refleksji, podsumowań.

loga same Custom pop

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej

zaprasza

dzieci, młodzież i dorosłych na Dzień Otwarty szkoły

przebiegający pod hasłem „Otwarci na świat”.

Uroczystość odbędzie się 16 maja 2018 roku w Centrum Kultury

w Rudnej ul. Ścinawska 21.

Program uroczystości:

Ø10.00 -11.00 część oficjalna (CK ul. Ścinawska 21)

Ø11.00-13.00 wystawa zwierząt egzotycznych i gospodarskich (boisko szkolne)

logo4 duze Custom pop

30729484 1249271981873267 2401939360975735435 n
    Dzieci z Gminnego Przeszkola w Rudnej odwiedziły naszą szkołę. Przedszkolaki przybyły wraz ze swoimi wychowawczyniami, aby zobaczyć naszą szkołę oraz sprzęt jakim dysponujemy. Miały możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem szkoły rolniczej, a największą frajdę sprawił im traktor, w którym chętnie pozowały do zdjęć.

W dniu 6 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy I technikum agrobiznesu uczestniczyli w dniu otwartym w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rudnej.
Podczas wizyty młodzież miała okazję zapoznać się z bliska z pracą w ARiMR. Kierownik Agencji Pan Robert Marek przedstawił uczniom główne zadania realizowane przez Biuro Powiatowe oraz omówił najważniejsze założenia i możliwości pozyskiwania środków na działalność rolniczą. Młodzież miała możliwość zapoznać się nową aplikacją eWniosekPlus.
   Dnia 27 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. "Mój wizerunek - wystąpienie publiczne", które prowadził Pan Konrad Kafar - student Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się na co należy zwrócić uwagę aby dobrze prezentować się podczas publicznych przemówień, wystąpień czy też spotkań kwalifikacyjnych. Młodzież wykazała się dużym zainteresowaniem i chętnie wzmagała się z próbą prezentowania własnej osoby.

kartka 3

Uroczystość, która odbyła się w naszej szkole 20.03.2018r., miała na celu zapoznanie wszystkich przybyłych na tę uroczystość z działaniami naszych uczniów, którzy kształcą się w zawodzie kucharz. Nasi goście zobaczyli, czego nauczyli się i jak radzą sobie w kuchni kucharze. Uczniowie zmierzyli się z kilkoma konkurencjami np.: Master-Chef pt.” Moje drugie śniadanie do szkoły”, a Przygotowane przez uczniów potrawy były degustowane przez zaproszonych gości i pozostałych uczestników, którzy zachwycali się umiejętnościami i kunsztem przyszłych kucharzy.

Dzień ten był również świetną okazją do przedstawienia naszej oferty edukacyjnej na rok szkolny 2018/2019, przybyłym na tę uroczystość gimnazjalistom. Mamy nadzieje, że przedstawiona oferta edukacyjna ułatwi wybór dalszego kierunku kształcenia gimnazjalistom i być może od września spotkamy się w murach naszej szkoły …

Z okazji obchodów 100-niej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę 6 marca 2018r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs pt. ”Wielcy Polacy, wielcy rodacy”

W ramach tego konkursu uczniowie przedstawiali wcześniej przygotowane prezentacje multimedialne, wybranych przez siebie postaci. Trzeba przyznać, że wszyscy uczniowie przedstawili swoje prezentacje w sposób ciekawy, wzbogacając naszą wiedzę informacjami często nieznanymi. Wymagało to dociekliwości i poświecenia swojego czasu, aby do takich wiadomości dotrzeć. W ten sposób dowiedzieliśmy się np. jak nazywany i oceniany był Tadeusz Kościuszko, a już na pewno mało kto wiedział, że miał na imię Andrzej, Tadeusz, Bonawentura.

Prezentacje oceniały dyrektor szkoły Ewa Janiszewska i p. Agnieszka Kufel. Organizacją konkursu zajęła się Aleksandra Ptasznik. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 20 marca 2018r. podczas uroczystości szkolnej.