foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej

SZKOŁA NOWYCH MOŻLIWOŚCI

ciz

Szkoła uczestniczyła w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"

współfinanowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

cizLog2

 

 

Logowanie

Statystyka

Odsłon artykułów:
249631

Zdjęcie 1

W historii Polski, tak się składa,
był kiedyś ponad wiek niewoli.
Jedenastego listopada
nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
I wtedy myśl powstała taka,
by przez szacunek dla przeszłości
ten dzień na zawsze dla Polaka
pozostał Dniem Niepodległości.

Marcin Brykczyński

 

11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością niepodległości, stanowiącej istotny składnik narodowej tożsamości. Dla upamiętnienia   99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, dnia 10 listopada 2017 r. uczniowie i nauczyciele ZSP w Rudnej zorganizowali patriotyczną uroczystość.

Podczas swoistej lekcji historii przedstawionej w formie prezentacji multimedialnej, przypomnieliśmy sobie okoliczności utraty wolności, losy Polaków pod zaborami, mozolny i tragiczny marsz po niezależność i suwerenność. Historyczną narrację przeplatały utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne, które młodzieżśpiewała przy dźwiękach gitary. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu młode pokolenie miało okazję uświadomić sobie, że „wojna” i „wolność” to pojęcia ważne w życiu każdego człowieka i należy kultywować pamięć o tych, którym te wartości zawdzięczamy.  

 

Multimedia

plakat A3 16

 

Plakat nowy

 

bezpieczna

nhef-podstawowy-bialy-pl

nasza szkola

Online

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Rights Reserved.