foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej

SZKOŁA NOWYCH MOŻLIWOŚCI

ciz

Szkoła uczestniczyła w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"

współfinanowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

cizLog2

 

 

Logowanie

Statystyka

Odsłon artykułów:
249618

IMG 20180316 101517 

  Dla jednych hobby jest przyjemnością, którą zajmują się sporadycznie, dla innych pasją, w którą angażują większość swojego wolnego czasu. Warto znaleźć chwilę na swoje zainteresowania. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej także posiadają motywację do działania, dociekania i odkrywania.

 

  Martyna Honc uczennica I klasy Technikum wraz z siostrami Beatą i Krystyną założyły kabaret o nazwie „Honcteam”. Dziewczęta opracowały skecze pt. „ Mama Wandzia”, „ Konflikt Pokoleń”, „ Chińska Restauracja”. Ze swoim repertuarem występowały na scenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej. W ramach szkolnego wolontariatu zaprezentowały swoje skecze również w Ośrodku Badawczo - Naukowo - Dydaktycznym Chorób Otępiennych w Ścinawie. Sukces odniosły na Otwartym Przeglądzie Amatorskich Form Kabaretowych „uHaHa” zajmując III miejsce. Największą przyjemność sprawia im rozbawienie publiczności.

 

image

 

  Marek Kowalewski uczeń tej samej klasy od najmłodszych lat zaraził się pasją do koni. To rodzice chłopca kupili mu jego pierwszego kucyka o nazwie „Ballada”. Obecnie Marek opiekuje się również „Kanclerzem”, „Nawłocią” i „Gają”. Codzienna pielęgnacja koni kończy się treningiem w postaci ujeżdżania z czego Marek czerpie przyjemność i satysfakcję. W przyszłości uczeń marzy o nowoczesnej stajni dla swoich koni.

 

IMG 3410

  Ekstremalną i rzadko spotykaną pasją dla dziewczyny, którą spełnia Magdalena Ostrowska jest jazda na motocyklu typu Cross. Zainteresowanie motocyklami zaszczepili w niej starsi bracia, którzy początkowo zabierali ją na przejażdżki. Otrzymany motocykl KTM 525SX w prezencie od taty pozwala jej zrealizować swoje hobby na torze zbudowanym przez braci w miejscowości Grodziszcze.

Stanisław Kureń mieszkaniec Brunowa pasjonuje się hodowlą królików. Od wujka w 2016 roku otrzymał parkę rasy Belgijskiej. Na dzień dzisiejszy ma ich ponad 70 sztuk. Najmłodsi mieszkańcy wsi chętnie odwiedzają jego hodowlę zaś dla Stasia wykonywanie czynności związanych z pielęgnacją zwierząt sprawia ogrom przyjemności.

 

IMG 20180219 230158  Pasje to nie tylko obowiązki lecz także forma zabawy. Jakub Gawłowicz od ponad 3 lat trenuje ASG (Air Soft Gun). Posiada replikę broni Amerykańskiej Armii karabinek typu M4 oraz replikę broni krótko lufowej Colt z 1911 roku. Scenariusze zabawy ASG odwzorowują działania i taktyki wojskowe. Opuszczone bunkry Raszówki, Stara Rudna oraz leśne tereny pozwalają na realizację zainteresowania ASG. Chłopiec również od 6 lat należy do „Stowarzyszenia Miłośników Gór” w Lubinie. W okresie letnim wspina się na Wieżę ciśnień (Kielich) zaś zimą trenuje na sztucznej ściance wspinaczkowej SP4 Lubin.

Jak widać najważniejsza jest konsekwencja i miłość do tego, co się robi. I nie jest ważne co to jest, ważne, by realizować swoje pasje, by spełniać swoje marzenia. To pasja dodaje nam skrzydeł, unosi Nas wysoko, daje radość i uczy wytrwałości.

 

    

 

           

 

Multimedia

plakat A3 16

 

Plakat nowy

 

bezpieczna

nhef-podstawowy-bialy-pl

nasza szkola

Online

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Rights Reserved.