Hasło 2016/2017: POMAGAJĄC INNYM, POMAGAMY SOBIE

produkcji rolniczej

OFERTA DLA ROLNIKA

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

w Rudnej ogłasza nabór na kurs:

Prowadzenie produkcji rolniczej” – (R3)

Termin rozpoczęcia kursu IX-X 2017

Zapisy będą prowadzone od IV 2017

w sekretariacie szkoły

Szczegółowych informacji udziela:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

w Rudnej

59-305 Rudna

ul. Kolejowa 5

Tel. 76 849-73-10

email: zszrudna@wp.pl

Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

- nowy kierunek w ZSP w Rudnej!

W roku szkolnym 2017/2018 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej rozszerza swoją ofertę edukacyjną i – poza nauką w zawodzie  technik agrobiznesu i technik architektury krajobrazu - proponuje młodzieży nowy kierunek kształcenia –technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Jest to bardzo ważna wiadomość dla uczniów klasy trzeciej gimnazjum, którzy we wrześniu rozpoczną naukę na poziomie ponadgimnazjalnym, ale już teraz podejmują decyzje o wyborze przyszłego zawodu oraz szkole, w której będą go zdobywać.

Dlaczego warto poważnie zastanowić się właśnie nad propozycją ZSP w Rudnej? Powodów jest wiele. Z pewnością technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki to ciekawy zawód, który może dać wiele satysfakcji, ale z wyborem tego kierunku wiążą się także inne korzyści. A więc co będzie umiał i gdzie znajdzie zatrudnienie absolwent szkoły o tym profilu?  W ciągu czterech lat nauki uczniowie zdobędą cały wachlarz umiejętności
i wiadomości, które pomogą im wykonywać następujące zadania: użytkowanie pojazdów, maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w rolnictwie, ocenianie stanu technicznego maszyn i urządzeń, obsługiwanie urządzeń systemów elektronicznych oraz nawigacji satelitarnej stosowanej w pojazdach, maszynach i urządzeniach rolniczych Aby móc wykonywać te zadania, uczniowie zdobędą umiejętności wykorzystywania nowoczesnych technologii
i obsługi programów komputerowych. Absolwent szkoły, posiadając wyżej wymienione umiejętności, poparte świadectwami ukończenia szkoły oraz posiadania kwalifikacji zawodowych, może znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach technicznej obsługi pojazdów samochodowych i maszyn rolniczych, specjalistycznych warsztatach pojazdów samochodowych, może samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą, w tym własne gospodarstwo rolne.

Zawód daje uprawnienia do przejęcia gospodarstwa rolnego

Oferta  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej

Dla młodzieży szkoła proponuje naukę również w Zasadniczej Szkole Zawodowej w zawodach: kucharz, rolnik, cukiernik, mechanik maszyn i pojazdów rolniczych.

Przygotowaliśmy  również ofertę dla dorosłych: bezpłatny kurs dla rolników ( R3) - ,,Prowadzenie produkcji rolniczej”.  Kurs prowadzony jest w trybie zaocznym – zajęcia odbywają się w piątki po południu i soboty dwa razy w miesiącu

Plakat1 Large

Copyright © 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Rights Reserved.