Zdrowa żywność nie musi być droga

Większość Polaków żyje w sposób taki, że co zarobi, to wydaje. A chcąc kupić coś większego, na przykład telewizor, sery z serowarni, bierze się pożyczki i potem spłaca się je przez dłuższy czas albo wyjeżdża na wyspy żeby dorobić.

Jednak są i tacy ludzie, którzy systematyczne odkładają jakieś pieniądze na kontach bankowych, czy na lokatach. A czym się różni konto bankowe oszczędnościowe, od lokaty? Na pierwszy rzut oka różni się oprocentowaniem. Konta oszczędnościowe są niżej oprocentowane od lokat i nikogo to zapewne nie zaskakuje.

Z konta oszczędnościowego można wypłacać pieniądze co miesiąc raz za darmo. A z lokaty przed jej końcem środków za darmo wypłacić się nie da. Banki pobierają albo dodatkową prowizję, albo nie naliczają nam odsetek za okres lokaty, jaki już upłynął. Lokaty mają wyższe oprocentowanie od kont oszczędnościowych. Ponadto na lokatę można zazwyczaj odłożyć co najmniej 1000zł, a na koncie oszczędnościowym możemy zarabiać już od pierwszej złotówki. Co jest lepsze? Wszystko zależy od tego, czy danych pieniędzy możemy potrzebować nagle, czy nie.

Cookie Consent with Real Cookie Banner